Skaniausias gabalėlis Panevėžyje

Kavos puodelis prie lango. Skaniausias Oreo torto gabaliukas lėkštėje. Sėdėti ir mėgautis turbūt yra mano privalumas. Aš mėgstu tai daryti tam tikrose vietose. Kažkada turėjau mažą svajonę, kad kiekviename mieste rasčiau skaniausius ir mieliausius kavos puodelius, šiandien rankos jau liečia rankenėles tyliai džiūgaudamos, kad gali būti degustatorės.

Mėgstu įsijausti į vietas, lyg stebėdama kino filmus, o apsivilkusi raudoną suknelę vaidinu Prancūziją, nors nei vaidybos, nei kino čia nereikia – “Redvelvet” ja alsuoja.  Atvira širdim savininkė Miglė man įdeda gabaliuka Oreo – kitokio, nei įprastai. Ragaudama galvoju apie mažą staliuką ir merginą, turinčią didelius norus. Kuo toliau, tuo labiau atsisakau aukštakulnių, tačiau ragaudama vieną kąsnį po kito įsivaizduoju, kaip lekiu su kulniukais maža gatvele, kvepiančia levandomis ir vis bandau neišpilti latte kavos iš vienkartinio puodelio. Kažkur šone šmėžuoja eifelio bokštas, o ant stiklinių durų prieš mano akis užrašas „ATIDARYTA“.

Durys į geresnę dieną ar skanesnę kavą, linksmesnę kaimynę arba knygą prieš miegą. Kremą rytais ir pokalbį su vyru vakarais. Kitas gurkšnis žada man dar vieną norą. Matydama spalvas desertuose, prieš suvalgydama padėkoju, kad džiugino kitų žmonių akis. Desertinėje labai svarbus nepriekaištingas vaizdas prekeiviams. Visiems malonu valgyti akimis, o tada skrandis užbaigia darbą.

Vienaip ar kitaip “Redvelvet” dar pasėdėsiu. Mintyse rinkdama vieną po kito dar nesuvalgytus gabaliukus ir nenuveiktus darbus, kuriuos vis žadu padaryti, tačau kartais pameluoju sau, nes noriu pagyventi buitiniais reikalais. Išskalbti kojines, padaryti vakarienę Juliui, įdėti katėms valgyti dažniau nei nueinu į baseiną.

Panevėžys turi tokią vietą, kurioje ragaudama aš fantazuoju. Linksminuos kaip vaikas, kai jo nuotaika pasiekia maksimumo tašką priragavus spurgų. Išgėrus kokius tris puodelius kavos ir apsvaigus nuo kofeino, kūnas šiek tiek dreba, bet žino, kad norint pajausti Pracūziją, nereikia ten nuskristi fiziškai. Emociškai aš pasiruošusi dar vienam Oreo gabalėliui bei naujoms kūrybinėms kvailystėms. Tegul raudona mano suknelė netinginiauja ramiai prigulusi ant mano kūno – kartu turėsime nuotabią dieną!

 

Nuotraukos – Monika Remeikytė

 

Dalintis:

0 comments so far.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *