Kelionė į Gruziją. Kas? Kur? Kaip?

Keliauti  yra gėris. Man atrodo, kad kelionių metu į savo sielą įnešame naujų blizgučių, kurie dažniausiai išsibarsto ir visame kūne. Kartais atrodo, kad vienas puodelis Gruzijoje man atstojo visas abejones ir problemas. Ir tai paprasčiausiai keliavimo jėga, kai visa tampa daug mažiau nerving, nei atrodo: kai neplauti indai, neapmokėtos sąskaitos, ar pyktis su savo vaikinu nėra tokie nebeišsprendžiami.

Kodėl Gruzija/Sakartvelas?

Mano ir Juliaus Kalėdų tradicija tapo dovanoti emocijas – dažniausiai tai būna bilietai kažkur. Šį kartą aš pasirinkau Gruziją, nes dar vasarą, viena mergina mane sužavėjo savo pasakojimu apie skanų maistą, vyną, kalnus ir svetingą kultūrą. Karščio ir maudynių baseine nelaukiau, todėl tos keturios dienos tapo visišku susipažinimu su šalimi. Patraukėme į Batumi pusę.

Gyvenimas

Dažniausiai gyvenimo įstaigų ieškome per booking.com. Šį kartą išsirinkom “The Admiral” viešbutį. Vaizdas į pakrantę su laivais ir gamtą. Lokacija – miesto centras. Patogus susisiekimas į visas puses. Kai keliauji ne sezono metu privalumas yra tame, kad gauti kambarį su vaizdu į jūrą yra daug paprasčiau nei galvojat, reikia tik paklausti!

Maistas

Šeimos verslų vietelės  pačios geriausios!!! Jeigu randate kavinukę ar restoraną, kuriame sėdi daug vietinių, reiškias jūs pataikėt būtent ten, kur ir reikia (čia mūsų tipsas kelionėse). Tikrai būtina išragauti chačapuri. Jos labai sočios, bet beprotiško skanumo. Tai buvo galima sakyti vienintelis patiekalas, kurio aš per tas keturias dienas taip ir neatsivalgiau. Koldūnai, charhio sriuba- taip pat jų firminiai patiekalai, kuriuos verta paragauti, kad burnoje pajustumėte tikrą Gruziją skonį.   Turkiškų picų ir kebabų kioskelių galime rasti ir namuose, tad siūlau juos apeiti! Kalbant apie gėrimus, mes vienoje kavinėje prisiminėme vaikystę, nes ant stalo atsidūrė “Libela” gėrimas. Kainos tikrai nėra didelės: su sriubomis, užkandžiais, dviem pagrindiniais patiekalais bei gėrimais sumokėdavome ~50-60 larų.

Transportas

Atskridome į Kutaisi. Iki Batumi važiuoti ~2 valandas. Pasirinkom važiuoti autobusiuku (2 žmonėms, 24 larai). Pagrindinis susisiekimas mieste yra taksi, tačiau matėm ir autobusų. Kainos ~15 larų pavežimas iš vienos vietos į kitą. Ilgesnė kelionė ar ekskursija ~100 larų. Kalbant apie autobusus ar autobusiukus jie neturi tikslių išvykimo ar atvykimo laikų. Viskas vyksta “kada susirinks, tada ir važiuosime” principu.  Tad pasinerkite į “bus kaip bus” ritmą!

Lankytinos vietos

Pirmiausia, jeigu norite nerti dar giliau į Gruzijos pažinimą, nebijokite pažinčių su vietiniais. Eidami iš botanikos sodo (tai vienas iš taškų, kur reikia nuvykti), susipažinome su taksistu. Jis pasiūlė padaryti mums ekskursiją (už 100 larų)  ir parodyti krioklius, vienuolyną bei vyno rūsius. Taip sekančią dieną prasidėjo mūsų pažintis su Batumi. Keliavome prie Makhuntseti krioklių, į vyno namus, kur ne tik ėjome į rūsius, bet ir degustavome. Lipome į kalną, ant kurio matėsi Batumi vienuolynas bei cerkvė su panorama į miestą. O vakaras pasibaigė su naminiais chačapuri bei tostais mūsų gido kavinukėje. Turėjome ir daugiau planų, kur galėtume nueiti, bet pokalbiai mašinoje su vietiniu gyventoju ir jo pasakojimai turbūt atstojo viską.

Pamatėme visokį Sakartvelą. Labai sutvarkytą, su dideliais pastatais bei laivais prie jūros. Gamtos galią ir žmonių sujaukimą. Svetingumą bei transportų balagną.  Ragavome ir jautėme miesto atmosferą kiekvienoje gatvelėje.

Beje, Batumi būtinai nueikite ir prie “Statue of Love” statulos, kuri kas 10 minučių susijungia. Autorė įkvėpta meilės istorijos „Ali ir Nino“ sukūrė šį grožį.

Patarimai

*Nebijokite susipažinti su vietiniais;

*Klausykitės jų istorijų;

*Pinigus geriau išsikeiskite vietoje  (kortele priima ne visur), tik stebėkite kurioje vietoje geresnis kursas.

*Kalba – rusų. Angliškai jie kalba labai mažai;

*Jei keliaujate ne sezono metu, apsižiūrėkite objektų darbo laikus;

*Susisiekimas – taksi;

*Nebijokite šuniukų, kurių ten gatvėse labai daug – jie draugiški;

*Daug valgykite, kelkitės anksčiau ir pasivaikščiokite prie jūros!

Aš išgėriau savo kavos puodelį Gruzijoje. Gal dabar laikas ir tau???

Dalintis:

0 comments so far.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *