Po Bulgarijos saule

 

Grįžusi ir „įkritusi“ į darbus, rašymą dar šiek tiek buvau nustūmusi į šoną. Atsiprašau. Pasiilgau kiekvieno, kuris tampa šio tinklaraščio dalimi: atsidarydami, pažiūrėdami ir skaitydami. Širdis džiaugiasi matydama skaičius (turiu slaptą skydelį, kuris parodo juos). Dabar, liesdama klaviatūrą pirštais, iš tikrųjų jaučiu, kaip man trūko. Žodžių baltame ekrane. Atiduoti mintis. Jums.

Prižadėjau sau, kad turiu papasakoti jums apie savo kelionę į Bulgariją. Žinau, kad kiekvienam atostogos skirtingu laiku ir momentu, tačiau noriu, kad skaitydami pakeliautumėte kartu. Nemokamai. Po žodžius ir sakinius.

Pirmasis klausimas, kurį man užduoda kiekvienas išgirdęs apie šią kelionę: tai kaip ta Bulgarija? Įvairiapusiška. Tą pabandysiu perteikti jums, rašydama.

Saulėtasis krantas

Viešbutis – Avenue Deluxe. Visos kelionės pasiūlymą pirkome iš kelionių agentūros www.tedo.lt, todėl atskirai viešbučiu rūpintis nereikėjo. Patogi lokacija, nes netoli jūros, vandens parko ir barų gatvės. Tačiau, pats viešbutis gana ramioje vietoje. Todėl, tai tik jūsų pasirinkimas, į kurią pusę norėsite keliauti. Kambariai tvarkingi. Ir tvarkomi. Viešbučio numeriuose nėra džiovintuvo, lygintuvo, chalato ar šlepečių. Dėl šių dalykų mes visiškai nepergyvenome,  o labai prireikus galima paprašyti registratūroje – jie turi ir džiovintuvą, ir lygintuvą. Gaila,  bet mums papuolė numeris be balkono, nors kituose kambariuose labai mieli balkoniukai… Vienas didelis ir vienas mažas baseinas, kuriuose besimaudant ir pakėlus galvą į viršų atsiveria pats gražiausias viešbučio vaizdas. Taip pat viešbutis turi  ir spa centrą ( į paketą „viskas įskaičiuota“ šis malonumas neįeina).

Maistas. Mūsų pagrindinis valgymas vykdavo viešbučio teritorije, nes kelionės paketas – viskas įskaičiuota. Tai reiškia, kad pusryčiai, pietūs ir vakarienė įėjo į kelionės pasiūlymą. Galiu drąsiai pasakyti, kad maistas su skoniais (kad ir kaip juokingai skambėtų). Man labai patiko didelis daržovių, žuvies bei bulvių (įvairiausių formų) pasirinkimas. Mėgstantiems midijas – buvo ir tokių. Bulgariškos trešnės – nerealaus skonio! Kadangi esu kavos gerbėja, man šiek tiek pritrūko stiprumo ir skonio (viešbučio bare). Tačiau, mano tradicijos lieka tradicijomis – išragavau visur. Nessebaro miestelyje kava puiki!!! Taip pat ten apsilankėme ir keliose kavinėse. Labai patiko kalmarų žiedai bei vietinės picos! Iš tiesų jos skanios net ir pas gatvės prekeivius!

Paplūdimys. Visi keliai veda link jūros. Gultas žmogui – 5 levai, su skėčiu – 10 levų (visai dienai). Saulė bei jūra – nemokamai! Kadangi, aš esu jūros mylėtoja, labiau norėjosi jos, o ne baseino. Negaliu parekomenduoti laiko, kada geriau eiti, nes žmonių visada bus. Aišku, jei išsiruošite į vakarinius pasivaikščiojimus, ar žvaigždžių žiūrėjimus po dangumi – saugokite mobiliuosius telefonus ir kitus vertingus daiktus, nes tada gali žmonių nesimatyti, o daiktai dingti… O kalbant apie vaizdus su kavos puodeliu – tai čia labai daug barų bei kavinukių su minkštomis vietomis! Pasimėgaukit!

Ką pamatyti? Jeigu svečiuositės Saulėtame krante būtinų būtiniausiai nuvykite į Nesebero miestelį. Ne tik todėl, kad jis netoliese, bet turite pajausti tą gėrį. Jūrinis, uolėtas miestas su nepaprastu vaizdu. Gatvelės ir jose esančios jaukios kavinukės šiek tiek priminė Italiją. Daug restoranėlių siūlo gurmanišką maistą- nepabijokite užeiti ten , kur prie įėjimo laukia vyrukas ir kviečia užeiti vidun. Kartais gali pagalvoti, kad toje vietoje nėra klientų, todėl ir kalbina visus iš eilės, bet… Iš lauko nesimato viso vaizdo, kaip įėjus į kiemelį, kur atsiveria horizontas ir daug mielų staliukų. Taip pat siūlau apsilankyti bažnyčiose. Nesebere jų net 42!!! Neišlaidaukite ir nepirkite po vieną bilietą į kiekvieną koplytėlę ar muziejų- mieste yra bilietai skirti keliems objektams iš karto (tik neatsimenu tikslios kainos, bet taip gaunasi tikrai pigiau). Rekomenduoju daugiau vaikščioti, aišku autobusiukai ten labai pigūs arba visiškai nemokami, bet eidami pėsčiomis pamatysite įdomesnių vaizdų bei vietų!
Mes apsilankėme Saulėtojo kranto „Action“ vandens parke. Verta nuvykti, nes pakeisite aplinką, linksmai praleisite dieną, o saulės voniomis  galėsite mėgautis ir ten – yra daugybė gultų!!! Beje, jeigu nenorite eiti, iki ten veža nemokami autobusiukai, o ten jų- tikrai daug.

Keletas patarimų!

Pinigus keiskitės Bulgarijoje, kursas ten geresnis;

Turėkite grynų pinigų, nes dauguma vietų nepriima kortele;

Paplūdimyje (ypatingai vakarais) saugokite savo daiktus;

Vaikščiokit, vaikščiokit, vaikščiokit;

Neleiskite savo kelionei pradėti ir pasibaigti tik ant gulto;

Apsauginis kremas nuo saulės – būtinas;

Barų ir vakarėlių gatvėje nepasiduokite merginoms ir vaikinams, kurie kalbina ateiti į klubus ir prižada ĮVAIRIAUSIUS nemokamus gėrimus – netiesa (geriausiu atveju tai tik vienos rūšies gėrimas ir sultys);

Paragaukite  trešnių;

Kalbant apie drabužius – vakarai vėsoki;

Mėgaukitės ir fiksuokite akimirkas ne tik fotoaparatu, bet akimis!

 

Kelionė iš www.tedo.lt

 

 

Dalintis:

0 comments so far.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *