Sveikos veido odos paieškose

 

Mano oda yra problematiška. Iš tiesų, brendimo laikotarpiu galbūt ir nebuvo didelių problemų, tačiau po to prasidėjo vargai vargeliai. Bėrimai, raudonis, jautrumas ir taip toliau… Žodžiu, pilnas komplektas, kuris vienaip ar kitaip reikalauja dar didesnio dėmesio, nei geros būklės veido oda.

Atsimenu save, kad anksčiau dėl savo išbėrimų pergyvendavau, slėpdavau, maskuodavau ir visaip kitaip panikuodavau. Vaikščiojau pas gydytojus, daug aiškinausi, kokia mano probleminės odos priežastis. Ištyrė, kad tai hormonai. Pradėjau nuo tepaliukų, tada sekė antibiotikų kursas. Negerėjo. Kadangi prieš kokius tris metus situacija buvo tikrai daug blogesnė, savo pasirinkimu nusprendžiau gerti gana stiprius vaistus – Roaccutane. Po jų man pagerėjo ir gana neblogai. Tada oda buvo gana susitvarkiusi, likę tik randelių ir nelygumų. Po metų (nuo tada, kai gėriau vaistus) dėl didelio streso bei įtampos odos būklė vėl pablogėjo (ne visiškai taip, kaip buvo prieš vaistus). Atsirado raudonis. Vėl prasidėjo amžinoji kova. Bėrimai nebuvo tokie stiprūs, tačiau neprognozuojami. Bandžiau sekti, kada banga didesnė, bet sunku buvo suprasti, nes lėkimas vyko ne tik gyvenime, bet ir mano viduje.

Atėjo laikas, kai pradėjau ieškoti. Tai, ką labiausiai „vertina“ mano oda. Galbūt tiksliau būtų – produktus, su kuriais ji susidraugauja. Prie visų šių išorinių dalykėlių prisidėjo ir mano vidinės ramybės paieškos, joga, darbas su savimi, požiūris į gyvenimą. Nesibaigiantis 

kelias į save.

Nemeluosiu, bet mano oda turi atlaikyti beveik kiekvieną dieną atliekamą makiažą… Turiu vengti pirčių, šalto, karšto vandens, maisto ir t.t Vartoti vitaminus, stiprinti kapiliarų būklę. Tiek, kiek ją alinu – tiek turiu kompensuoti.

Vienas iš naujausiai atrastų produktų mano ieškojimo kelyje – Manuka veido kremas. Jeigu rašyčiau tiksliai pagal aprašymą tai šis kremas spuoguotai, problematiškai veido odai.  Jo sudėtyje yra alavijas, medetka, jonažolė, jojoba, arbatmedis, manuka. Pirmiausiai man  jis patiko savo tekstūra. Tepti reikia labai nedidelį kiekį, o pojūtis švelnus ir elastingas. Nemėgstu veido kremų, kurie yra tinkantys problematiškai odai, bet yra sunkūs bei riebūs. Kadangi, veidas ir taip dažnai „skriaudžiamas“ , tai norisi švelnumo,  riebalų gamybos normalizavimo. Manuka su manuoju tipu susidraugavo ir kiekvieną rytą sveikiną mano odą drėkindamas bei puoselėdamas. O kas svarbiausia, pasitepus dingsta visi traukimo, tempimo ir sunkumo pojūčiai veide.

Gyvenime labai vertinu balansą. Visur: namuose, darbe, vidinėje būsenoje. Veido odai taip pat reikia balanso. Kadangi, manoji arba priima produktą arba ne, tai dėl šio kremo atsakymas paprastas – šis su savo balansu pateko į mano rytinį ritualą prie kavos.

Nesu ekspertė, apie odą puoselėjančius vaistus ir papildus žinau tik tiek, kiek esu išbandžiusi pati. Galbūt mano rekomendacija vienus išgelbės nuo į neviltį varančių odos problemų, o kitiems nepadės visai. Todėl visuomet pirmiausia patariu konsultuotis su specialistais, išmanančiais savo darbą – tai labai svarbu, jie parekomenduos būtent tai, kas geriausia tavo odai.

Taip pat žinau, kad visi įmanomi ir galimi patarimai mums, problematiškoms odoms yra labai svarbūs. Manuka veido kremą galite įsigyti „Biovaistinėje“. Rekomendacija nuoširdi, nes žinau, kad yra daug tokių kaip aš – nuolatinėse paieškose ir kovoje. Todėl, bandykit! Tik niekada nepamirškit ir fakto, kad didžioji kelionė prasideda viduje. Visose paieškose.

 

 

Dalintis:

1 comments so far.

Įrašo “Sveikos veido odos paieškose” komentarų : 1

 1. Monika parašė:

  Kokia pažįstama situacija! Man irgi bėrimai prasidėjo studijų laikais… daug visko išbandžiau: antibiotiku kursai, veido valymai… tik Roccutanui nesiryžau dėl poveikio.
  Iš tikrųjų situacija pradėjo gerėti, kai pradėjau kas mėnesį lankytis pas kosmetologe – atlikinėjau vakuuminius masažus, ultragarsini valymą, rūgtines procedūras (pakaitom). Baigėsi kosmetikos iš prekybos centru era, pirkau vaistinėse ir iš kosmetologes. Visas krempudras pakeičiau mineraline sausa pudra.
  Nuo kosmetikos keitimo, atėjo noras valgyti sveikiau, visiškai atsisakiau saldumynų ir labai apribojau pieno produktus.
  Pagrindine problema – stresas, nuolatine įtampa. Pakeičiau darbą ir išsikėliau gyvent į mažesni miestą.
  Man tai padėjo. Pagaliau šunį į lauką galiu išvesti be makiažo . O siaip tai patariu visoms kuo mažiau sedet prie veidrodžio – kuo daugiau įdomaus veiki, tuo mažiau spuogelių.
  Manukos kremas tikrai tinka kovojančioms su panašiomis problemomis, rekomenduoju – jei tik turite galimybe įsigyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *