Ar būti savimi reiškia būti linksmai?

 

Labai dažnai girdžiu ir paskaitau komentarus po įvairiausių žmonių nuotraukomis, kur internautai rašo „kaip smagu, tu esi savimi; tu tokia kreizova, būk ir toliau savimi“ ir t.t. Anksčiau kiek labiau praleisdavau pro akis ir ausis tokius tekstus, pasisakymus. Tačiau, jau ne pirmą dieną mane kamuojantis klausimas yra  – Ar būti savimi reiškia būti linksmai? Ar linksmumo būsena yra tas rodiklis, kuris parodo, kad žmogus yra tikras prieš kitus, o svarbiausia prieš save?

Nuotrauka – Agnė Būdvytytė

Pradėjusi analizuoti pati save tam tikrais momentais suprantu, kad mano pasirinkimas nesielgti kaip elgiasi minia glumina mane pačią. Aš pradedu galvoti ar elgiuosi teisingai, galbūt turėčiau būti inoringesė,  ne tokia naivi ir panašiai. Matydamas kaip elgiasi daugelis kitų, žmogus pradeda save statyti į nepatogią padėtį galvodamas, kad jo poelgiai neatitiks kažkieno kito lūkesčių bei įsivaizdavimų. Iš tiesų, kai pagalvoju kiek mes visko prisikuriame. Suplanuojame scenarijus, apsvartome šimtus galimų variantų, net patys sau padarome nuosprendį ir tiesiogine to žodžio prasme keliaujame į linčo teismą… Kartais iš savęs reikalaujame beprotiškai daug, o po to patys save žlugdome blogomis mintimis. Vienas iš pavyzdžių yra mano pačios situacija. Visada mėgstu save statyti į nepatogias padėtis, improvizuoti ir rizikuoti, paprastai jaučiuosi rami ir jei kas nors nutinka reiškias taip ir turi būti, tai pamoka ateičiai. Kiekvienas įvykis yra pamoka. Nepateisinusi savo paties lūkesčių ir kalbėjimo prieš auditoriją (nes smegenys iš manęs galbūt tikėjosi daugiau) aš pradėjau save graužti. Po apmąstymų ir vidinių panikos signalų aš viską paleidau ir pažiūrėjau į šią situaciją iš šono. Ramioje būsenoje. Nieko nėra tobulo, visada galime geriau, aiškiau, daugiau. Visada. Tačiau galbūt tai ir buvo tas mano tobulumas? Tas momentas. Tas mano buvimas savimi.

Nuotrauka – Agnė Būdvytytė

Tuomet sekė mintys apie visus tuos užrašus, komplimentus įspaustus Instagram paskyroje, kaip žmonės giria tuos, kurie yra linksmi bei atrodo atsipalaidavę. Nusijuokiau, bet ką daryti tiems, kurie būdami savimi yra ramūs, santūrūs arba bohemiški? Man atrodo, kad kartais mes, kiekvienas , per daug stengdamiesi įtikti aplinkiniams, kad sulauktume daugiau dėmesio leidžiame sau „perdegti“. Tačiau, tokiais momentais man ateina suvokimas, kad kuo labiau stengsiuosi lipti sau ant galvos, bandydama būti linksmesnė, iškalbingesnė, labiau mokanti pajuokauti ar įdomesnė tuo būsiu nuobodesnė, nes tai būnu ne aš, o ta kurią kuria kiti. Arba tokia, kokios manęs tikisi ar įsivaizduoja kiekvienas žmogus pagal save. Kurti reikia patiems. Save. Nesistenkime įsisprausti į kitų nuotraukų rėmelius, pats nuoširdžiausiai, paprasčiausias ir gražiausias rėmelis yra JŪSŲ pačių.

 

 

 

 

Dalintis:

2 comments so far.

Atsakymai į “Ar būti savimi reiškia būti linksmai?”: 2

  1. Vincentas parašė:

    Būti savimi – didelis dvasinis komfortas. Tai ne kiekvienam. Jūs, Viktorija, tokią galimybę turite iš Dievo. Naudokitės ja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *